Vybrané aktivity v roku 2017


Máša a Medveď, december 2017V decembri sme sa vybrali do Bratislavy, aby sme videli krásnu rozprávku na ľade. Cestovali sme vlakom, električkou a aj trolejbusom , aby sme dorazili na zimný štadión, kde na nás už čakali rozprávkové postavičky.
Štadión bol obrovský, vééééľa sedadiel a veľa detí, ktoré už netrpezlivo v hľadisku čakali spolu s nami na začiatok predstavenia. Zrazu nastala tma, začala hrať hudba a s prvými svietiacimi reflektormi prišli vlci. Juj, aj sme sa trocha báli, no iba dovtedy, kým im Máša a medveď nedali riadnu príučku.Máši a Medveďovi pomáhali aj iné lesné zvieratká ,krásne tancovali, spievali a hlavne nás bavili.Keď všetko dobre skončilo, vybrali sme sa domov. Deň bol plný nových a krásnych zážitkov a tešili sme sa na to, ako doma všetko porozprávame ostatným deťom a tetám, ktoré s nami neboli. Na záver sme sa ešte stihli odfotiť pred štadiónom., v Bratislave pred štadiónomBuddy day
logojpg


Dňa 11.6.2017 sme boli pozvaní na bratislavskú Kuchajdu na stretnutie s úžasnými ľuďmi, ktorých mottom je :

"Rozvoj detí z detských domovov starších ako 12 rokov cez dobrovoľníkov, z ktorých každý vstúpi do dlhodobého vzťahu s jedným dieťaťom a učí ho spoznať svet mimo detského domova, ktorý zároveň pre dieťa reprezentuje.“


  Aby sme Vám vysvetlili, kde a s kým sme boli, tak Vám objasníme , čo je program BUDDY.
Buddy je dobrovoľník, ktorý umožní dieťaťu z detského domova mať s ním kvalitný a naozajstný vzťah so všetkým, čo k tomu patrí - trávia spolu celkom dobrovoľne voľný čas, dôverujú si, rozumejú si a vedia, že sa jeden od druhého majú čo učiť. Je to naozaj jednoduché. Vzťah so zrelým dobrým dospelým je totiž sám o sebe pre dieťa liečivý.
 

  Naši kamaráti z Buddy pre nás pripravili bohatý program. Zabávali sme sa od začiatku až do úplného konca . Celý deň sme mali vyplnený hrami, súťažami. Mali sme aj workshop, kde sme sa sami naučili vyrábať náramky, maľovať. Navarili vynikajúci guláš, rezne, obložené chlebíky , sladkosti a kopec zmrzliny.
 

  Program, ktorý pre nás pripravili, bol pestrý a vôbec sme sa nenudili, veď sa pozrite na fotky z podujatia. Pripojili sme aj video aby ste sa sami presvedčili, ako nám bolo dobre


Medzinárodný tábor v Maďarskej republike - Királyrét - Szokolya 2017


Medzinárodný deň detí Veľký ostrov, jún 2017

Ako vidíte, tento rok sme asi nikde nechýbali na oslave MDD. Veľký ostrov pri Kolárove organizoval deň detí, tak sme sa vybrali aj tam, lebo sme vedeli, že tam bude kopec zábavy. Doobeda boli futbalové zápasy, lukostreľba, skákací hrad a psovodi so svojimi miláčikmi, ktorí nám predviedli svoje umenie dolapiť páchateľa. Poobede to tam začalo riadne hustnúť. S veľkým hukotom prišli policajti a hasiči. Predviedli nám rôzne zaujímavé zásahy. Nám sa najviac páčili koníky, na fotkách to asi aj vidno.Medzinárodný deň detí v Nových Zámkoch, 7.júna 2017Oslavovali sme deň detí aj v Nových Zámkoch. 

Poznáte Márka a Ginelle? Že nie? Oni sú naši kamaráti a chodia k nám koncertovať. Teraz však pozvali nás do Nových Zámkov osláviť MDD. 

7. júna sme sa teda vybrali na výlet. Čakali na nás kamaráti z anglicka, ktorí nám spestrili deň aktivitami, hudbou, maľovaním na tvár. Zobrali nás na zmrzlinu a pripravili občerstvenie v Kompars kafe. 

Aj keď sme novým kamarátom hovoriacim po anglicky veľa nerozumeli, predsa sme sa spolu zabavili a našli spoločný jazyk. Celé poobedie sme sa vyšantili a zabavili. 

Malé deti sa zahrali v herni a poskákali na trampolíne. My väčší sme však čakali na ROKSTEDY. ... konečne, Mark a Ginelle vyšli na pódium a začala diskotéka. 

Hrali hlavne pre nás, veď to bol predsa náš deň detí.

Ďakujeme Vám všetkým, mali sme pekný deň !Deň detí na Úrade vlády

Na pozvanie kancelárie úradu vlády, sme sa zúčastnili osláv nášho dňa detí v Bratislave.  Nemohli sme ísť všetci, preto sme vybrali jedného z nás z každej skupiny. Večer sme si nachystali pekné šaty, veď sme predsa išli na návštevu, kde sídli naša vláda.  V bráne nás čakala ochranka, ktorá nás presne nasmerovala na parkovisko. Ochrankári boli veľmi dôslední, skontrolovali naše auto a aj nás, veď je to ich práca, chrániť bezpečnosť úradu a nás návštevníkov. Hneď po kontrole sme sa odobrali do záhrady. Záhrada je obrovská, krásne upravená a v tento deň bola iná ako ostatné dni. Bolo tam plno prekvapení pre nás. Len, čo sme vošli, privítala nás hudbou vojenská kapela. Aj ochranka úradu vlády si pre nás nacvičila vojenskú prehliadku na hudbu. Všetko mali presne nacvičené a zábavné. 

Keď hudba dohrala, mohli sme si prehliadnuť pripravené stanoviská.Boli tam záchranári, vojaci, policajti aj so svojimi vycvičenými psami.  "Prepadovka"  nám riadne nahnala strach – hodili granát a už to fičalo, museli oslobodiť rukojemníka a zneškodniť páchateľa. Jasné, že to všetko vyriešil ich pes, zachránil všetkých a tak sa to dobre skončilo. 

Malé deti sa mohli šmýkať, hojdať, skákať. My väčší sme vyskúšali motorku, štvorkolku aj aligátora. Nebojte sa, nebol živý, bolo to auto vojska, čo je pancierované a neutopí sa vo vode. 

Jedli sme, pili sme , súťažili sme a vyhrávali ceny. Bol to krásny deň, aj sme sa riadne unavili. Deň skončil, my sme sa so všetkými rozlúčili a poďakovali za pekné zážitky.


Copyright © 2023 Centrum pre deti a rodiny Kolárovo. All right reserved.