Vybrané aktivity v roku 2022

Individuálne aktivity uskutočňované s deťmi v rámci jednotlivých skupín je možné sledovať na našej stránke na facebook.com .


Letný tábor v Chorvátsku

More, slnko, kúpanie, potápanie, plavba na lodi, pečené ryby, objavovanie tajných pobrežných zákutí, zdolanie morskej jaskyne, zábava, diskotéka, športové aktivity, prechádzky, malé nákupy a mnoho iných aktivít. Tak by sa dal charakterizovať letný tábor detí na slnečnom ostrove Pag v Chorvátsku od 11.6. do 18.6.2022. Cestou k moru sme sa zastavili na prekrásnych Plitvických jazerách, kde sme strávili nádherných pár hodín pešou prehliadkou Národného parku, no zviezli sme sa aj na vláčiku a brázdili jazero výletnou loďou. Ubytovanie priamo na pláži, pohodlný autobus, perfektná strava a zabezpečená starostlivosť o naše deti, za toto všetko treba poďakovať ujovi Marekovi, ktorý nám poskytol ubytovanie a dopravu (MarekTour),  pánovi riaditeľovi CDR, partnerom, ktorí nám poskytli sladkosti, pitný režim a občerstvenie pre deti (UrpinerTesco, Billa,  Namex ) a v neposlednom rade našim vychovávateľom, ktorí sa starali deň noc o naše deti. Bolo naozaj super a domov si odnášame množstvo zážitkov, ktoré nám zostanú dlho v pamäti.


Celoslovenské športové hry v atletike v Čilistove

Aj tento rok, začiatkom júna, sa deti z CDR Kolárovo zúčastnili Celoslovenských športových hier, ktoré sa už ako každoročne konali v Čilistove. Opäť sa nám darilo. Získali sme jednu zlatú medailu v štafete chlapcov na 4 x 100 m, jednu striebornú medailu v behu na 1500 m a jednu bronzovú medailu v behu na 100 m. Aj ostatné deti boli veľmi šikovné a dali zo seba všetko. Víťazom blahoželáme a všetkým srdečne ďakujeme za parádne výkony. Vďaka patrí samozrejme aj trénerom a všetkým, ktorí nám umožnili byť na tejto súťaži a ukázať sa, akí sme šikovní


Medzinárodný deň detí v CDR Kolárovo

1.6.2022. Oslava Medzinárodného dňa detí patrí už k tradičným udalostiam v našom CDR. Cukrová vata, kofola, zmrzlina, zákusky, pagáče a iné fajnotky ako aj rôzne pohybové súťaže a detské divadelné vystúpenie boli súčasťou programu pre deti aj dospelých. Nechýbalo ani maľovanie na tvár, trampolína a detská diskotéka. Bola radosť vidieť toľko usmiatych tváričiek a rozžiarenych očiek detí. Veľká vďaka patrí OZ Ostrov detí pri detskom domove Kolárovo a sponzorom, ktorí nám poskytli sladkosti do balíčka pre každé jedno dieťa v našom zariadení a deťom našich zamestnancov. Ďakujeme taktiež zamestnancom CDR, ktorí prispeli k vydarenej organizácii akcie v príjemnom slnečnom poobedí


Semifinále turnaja o pohár Karola Poláka a Celoslovenské športové hry v minifutbale

Koniec mája sa niesol v znamení futbalu. Zúčastnili sme sa dvoch prestížnych futbalových turnajov, ktoré sú organizované pre deti z CDR z celého Slovenska. Najprv to bolo semifinálové kolo o Pohár Karola Poláka 2022 v Senci vo veľkom futbale. Na tomto turnaji sme obsadili 2. miesto a zároveň sme postúpili do celoštátneho finále, ktoré sa uskutoční v dňoch 15. až 17. júna v Spišskej Novej Vsi. Druhou súťažou vo futbale boli Celoslovenské športové hry pre deti CDR v minifutbale v Hybe. Tu sme obsadili konečné 4. miesto z pätnástich zúčastnených tímov. Naše futbalové mužstvá boli tvorené deťmi z CDR Kolárovo, Žitavce a Levice. Na tomto turnaji bol náš Kristián Miko vyhlásený za najlepšieho brankára súťaže. Gratulujeme KIKO si jednotka v bráne.
Gratulujeme našim deťom za dosiahnutie týchto pekných športových výsledkov. Tieto výsledky prišli po dôkladnej príprave nášho tímu. Trénovali sme doma aj v Žitavciach, hrali prípravné zápasy v Dedine Mládeže. Už sa tešíme na finalový turnaj o Pohár Karola Poláka 2022 na Spiši, na ktorý sme postúpili. Zároveň sa veľmi tešíme, že za naše úspechy sme boli pozvaní na futbalový zápas našej reprezentácie do 19 rokov proti Taliansku v Trnave. Ďakujeme a držte nám palce vo finále v Spišskej Novej Vsi.


Štúrovský kohút kikiríkal kolárovským atlétom

Dňa 7. mája 2022 sa v priestoroch MŠO Štúrovo a ZŠ s VJM Adyho Štúrovo uskutočnili Športové hry Nitrianskeho kraja detí z CDR. Zúčastnili sa deti z domáceho CDR Štúrovo, ďalej CDR Nitra, CDR Kolíňany, CDR Žitavce no a v neposlednom rade naše športové nádeje v nových zelených dresoch. Zo všetkých centier sme sa prezentovali najpočetnejšou výpravou, ktorú tvorilo až 13 atlétov. Obdivuhodným počinom bol fakt, že ani jedno dieťa neodišlo s prázdnym krkom, a síce každému ho zdobila krásna medaila. S bilanciou 13 zlatých, 6 strieborných a 3 bronzových medailí sme sa vybrali na pešiu zónu na zmrzlinu. Športovci sa koncepčne pripravovali pod vedením Mgr. Gabriely Fekete, Mgr. Petra Kulicha a Bc. Mária Vörösa. Nesmieme však poľaviť, keďže už začiatkom júna čakajú jednotlivých finalistov disciplín majstrovstvá SR v Šamoríne.


 .

Január - Február - Marec - Apríl

Vzhľadom k riziku šírenia ďalšej vlny ochorenia koronavírusu COVID-19 a eliminácie jeho šírenia bola činnosť nášho Centra obmedzená v súlade s aktuálnymi nariadeniami kompetentných autorít a všetky spoločné aktivity v rámci Centra ale aj mimo nášho zariadenia boli zrušené. 

Copyright © 2022 Centrum pre deti a rodiny Kolárovo. All right reserved.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nullam porttitor augue a turpis porttitor maximus. Nulla luctus elementum felis, sit amet condimentum lectus rutrum eget.