Vybrané aktivity v roku 2023

Individuálne aktivity uskutočňované s deťmi v rámci jednotlivých skupín je možné sledovať na našej stránke na facebook.com .


DETIČKY TEKVIČKY

Dňa 21.10.2023 sme mali v CDR veselo. Konala sa každoročná jesenná aktivita pre všetky deti nášho Centra. Tentokrát to bola avizovaná súťaž vo vyrezávaní tekvíc a sprievodný program akcie. Súťaž pozostávala z dvoch kategórii. V prvej súťažili vychovávatelia jednotlivých skupín a súbežne s nimi v druhej kategórii súťažili deti. V časovom limite mali vytvoriť tie najkrajšie tekvičky, z ktorých potom prísne oko hodnotiacej komisie vybralo tri najkrajšie, ktoré boli ocenené diplomom a absolútni víťazi ešte získali poukaz na nákup bicykla pre skupinu. V rámci sprievodného programu atmosféru zabezpečovala celý čas hudobná produkcia, priestor pre výrobu a maľovanie masiek potešil najmä menšie deti a starší chalani si zas zahrali futbal. O žalúdky detí sme sa postarali v spolupráci zo všetkými úsekmi Centra od ekonomického, sociálneho až po psychologičky vo forme výborných hot-dogov a teplého čaju a pre dospelákov sa navaril fajnový guláš. Pripravené bolo aj ohnisko na opekanie, kde sa pripravovali šťavnaté špekáčiky. Po vyhlásení výsledkov pánom riaditeľom a odovzdaní cien víťazom nasledovala krátka diskotéka. A by toho nebolo málo, po zotmení prišlo prekvapenie večera, vystúpenie skupiny Fandango, ktorá nám predviedla úžasnú ohňovú šou so všetkým, čo k tomu patrí. Deti miestami híkali od úžasu nad predvádzanými kúskami. Večer sa uzavrel ďalšou dávkou diskotéky pre deti v podaní nášho bývalého domováka Dušana DJ Duncan. Celý deň sa niesol v znamení úsmevov, slniečka, dobrého počasia a dobrej nálady. Deti boli nadšené nielen z programu ale aj z možnosti kreatívne sa vyjadriť v rámci súťaže. Ďakujeme všetkým zamestnancom, ktorí sa podieľali na príprave akcie, Občianskemu združeniu Ostrov detí pri detskom domove Kolárovo, ktorý finančne prispel k zorganizovaniu celej akcie, ako aj všetkým, ktorí nás prišli pozrieť a fandili našim deťom. Akcia sa vydarila a veríme, že o rok vymyslíme zase niečo úžasné, aby sme deťom opäť priniesli radosť a nové zážitky. Pripájame pár fotiek ako dôkaz.


Letný tábor v Českej republike

V druhej polovici júla malo 10 detí z nášho CDR možnosť zúčastniť sa letného medzinárodného tábora v Sloupe v Čechách. Organizátorom a garantom bol Řitířský řád sv. Václava http://www.eosw.cz/. Tábor bol zameraný na športové aktivity, tímovú prácu a výkony jednotlivcov v rôznych oblastiach. Naše deti sa rozdelili do dvoch tímov. Počas dvoch týždňov naši podávali sto percentné výkony v súťažiach, v správaní a aj v poriadkumilovnosti. Okrem toho sme im vypĺňali program spoznávaním krásneho okolia Sloupu, návštevami prírodného kúpaliska. V deň otvorených dverí sme si poplakali na krásnom záverečnom programe detí, kedy nás navštívil aj pán riaditeľ. Deti si z Čiech odniesli suverénne víťazstvo vo všetkých súťažiach a putovný pohár, ktorý, dúfame, budú môcť o rok obhájiť.


Letný tábor v Chorvátsku


Posledný júnový týždeň patril v našom CDR opäť vytúženému letnému pobytu pri mori v Chorvátsku. Cieľom nášho tohtoročného pobytu bolo mestečko Novi Grad v Dalmácii. Našou prvou zastávkou po ceste k moru bol kaňon rieky Zrmanja, kde sa v minulosti natáčal aj slávny film Vinnetou. Očarila nás krása tohto kaňóna. Brázdili sme po starobylých uličkách a nábreží Zadaru. Pozreli sme si aj prístav a majestátny morský organ. Náš letný pobyt bol zameraný na nácvik a zdokonaľovanie plávania. Od prvého dňa sa nám venovali traja plaveckí inštruktori z Vodného sveta Zvolen pod vedením Robiho Karnasa. Naučili nás základom plávania a mnohým hrám vo vode. Náš program počas pobytu bol pestrý a atraktívny. Boli sme aj na plavbe s výletnou loďou, pretancovali sme celý večer na spoločnej diskotéke, mali sme veľa športových aktivít prechádzok po okolí. Našim naj super zážitkom pre nás bolo vidieť ozajstného delfína, ktorý sa nám ukazoval vo svojej plnej kráse počas našej plavby výletnou loďou. Prežili sme nádherný týždeň pri mori s mnohými zážitkami, ktoré ostanú dlho v našej pamäti. Ďakujeme nášmu pánovi riaditeľovi, plaveckým inštruktorom, vychovávateľom, personálu apartmánu, že sme mohli byť súčasťou tohto letného dobrodružstva. Ďakujeme taktiež spoločnosti URPINER, ktorá sa nám nezištne postarala o pitný režim vo forme hroznového nápoja počas celého pobytu. Veríme, že o rok znova navštívime Jadran a opäť sa postaráme o neopakovateľné zážitky pre naše deti.


Turnaj o pohár Karola Poláka 2023

V dňoch 19.6. až 21.6.2023 sme sa zúčastnili finálového turnaja detí z CDR vo veľkom futbale - O pohár Karola Poláka 2023, ktorý sa už tradične opäť organizoval v Špišskej Novej Vsi. Na tomto kvalitne obsadenom futbalovom turnaji, kde postúpili zo semifinálových kôl najlepšie tímy z celého Slovenska sme obsadili konečné 4. miesto. Náš tím bol aj tento rok tvorený deťmi z CDR Kolárovo, Žitavce, Komárno a Kolíňany. Naše centrum reprezentovali Kristián, Laco, Filip, Dominik, Dávid, Patrik, Kevin, Lajoš a Attila. Ďakujeme chlapcom za ich bojové výkony v zápasoch a pevne veríme, že budúci rok nám už neujde medailové umiestnenie. Voľný čas sme trávili športom aj návštevou kultúrno-historických pamiatok Spišskej Novej Vsi. Navštívili sme miestnu krytú plaváreň a pozreli sme si aj jednotlivé poschodia Rímskokatolíckeho kostola v Spišskej Novej Vsi. Upútali nás obrovské zvony tohto kostola. Turnaj bol pre nás veľkým prínosom a už sa tešíme na jeho ďalší ročník.


Medzinárodný deň detí v znamení Olympijských kruhov

Dňa 2. júna 2023 sme využili možnosť a ponuku Slovenského olympijského výboru organizovať Olympijský deň a spojili sme oslavu Medzinárodného dňa detí práve s touto aktivitou. Vlastne sme oslávili MDD so športom v pravom slova zmysle. Deti si po slávnostnom nástupe na športoviská vypočuli olympijskú hymnu a zložili olympijské sľuby. Deti súťažili v ôsmych disciplínach. Súťažilo sa v kategóriách jednotlivcov, ale zároveň aj za svoju skupinu. Úspešní športovci boli odmenení pravými Olympijskými medailami, Olympijským diplomom a víťazné skupiny získali navyše ešte aj bohatú športovú výbavu. Samozrejme každému dieťaťu sa ušla nejaká tá sladkosť. Tento rok to boli chutné, čerstvo pečené, domáce lekvárové šišky. Každé dieťa dostalo na cestu aj malú sladkú výbavičku vďaka našim sponzorom a OZ Ostrov detí. Nechýbala ani zmrzlina a čapovaná kofola. Deti sa vybláznili na nových trampolínach ale aj na malej detskej diskotéke na prianie. Počasie bolo nádherne, úsmevov na tvárach detí neúrekom, takže sme spokojne zavŕšili dnešný Deň detí. Vďaka za realizáciu patrí našim partnerom, ktorí nám prispeli dobrotami a sladkosťami do balíčka, Spolku priateľov slovenskej kultúry, ktorý nám napiekol chutné šišky, Občianskemu združeniu Ostrov detí ale aj zamestnancom, ktorí celú akciu pripravili.


Celoslovenské športové hry v atletike v Čilistove

Dňa 3.5.2023 sme sa zúčastnili finále Celoslovenských športových hier v atletike v Čilistove. Na krásnom atletickom štadióne v Čilistove súťažili medzi sebou športovci, ktorí postúpili z krajských kôl z celého Slovenska. Konkurencia tohto roku bola naozaj veľká, veď spolu s našimi deťmi súťažili aj športovci z Českej republiky. Vzácnym hosťom súťaže bola naša olympijská medailistka v športovej streľbe - Danka Barteková. Naša výprava pozostávala z 11 športovcov. A opäť sme sa vo veľkej konkurencii nestratili. Novým majstrom Slovenska v atletike sa stal náš Tibor vo vrhu guľou. Darilo sa aj nášmu najmladšiemu športovcovi Istvánovi, ktorý získal dve bronzové medaily / beh na 60 a 300 m /. Z našich dievčat bola najúspešnejšia Sofia, ktorá bola druhá vo vrhu guľou. Ďalším našim medailistom bol Patrik, ktorý vybojoval 3. miesto v skoku do diaľky. Tešili sme sa aj zo štvrtých miest Lízy a Nikolasa. Aj ostatné naše deti boli veľmi šikovné a dali zo seba všetko. Víťazom blahoželáme a všetkým ďakujeme za parádne výkony.


Minifutbal v Hybe

Koncom apríla sme sa zúčastnili 33. Celoštátnych športových hier pre deti CDR v minifutbale, ktoré sa už tradične organizovali v športovom areáli v Hybe. Turnaj bol organizovaný v dvoch vekových kategóriách. Prvý krát si mohli zmerať svoje futbalové umenie aj deti do 14 rokov. Naše futbalové družstvo bolo tvorené z detí zo štyroch CDR nášho kraja / Kolárovo, Žitavce, Kolíňany a Komárno /. Naši mladí futbalisti vo svojej premiére obsadili vynikajúce 2. miesto. Zároveň Ivan z nášho tímu bol vyhlásený za najlepšieho hráča turnaja. Nesklamali ani naši starší futbalisti / do 19 rokov /. Zo všetkých prihlásených tímov Slovenska obsadili konečné 4.miesto. Gratulujeme našim futbalistom za vzornú reprezentáciu.


33. ročník Krajských športových hier detí z CDR

21. apríla sa v našom CDR v Kolárove konal športový sviatok. Po uplynutí pár rokov naše CDR v Kolárove opäť organizovalo 33. ročník Krajských športových hier detí z CDR. Už od rána na dvoch športoviskách v Kolárove prebiehali súťaže v atletike, v malom futbale a v stolnom tenise. Zišli sa tu a súťažili medzi sebou športovci celkom z ôsmich CDR nášho kraja (Kolárovo, Komárno, Štúrovo, Žitavce, Nitra, Levice, Kolíňany a Topoľčany). Atletické disciplíny prebiehali v krásnom prostredí Súkromnej SOŠ v Kolárove. V atletike sútažili chlapci aj dievčatá rôznych vekových kategórií v behoch, skokoch do diaľky, vo vrhu guľou a v štafetovom behu. Naše CDR v Kolárove bolo zastúpené 21 športovcami, ktorí sa na túto súťaž už dlhšie pripravovali. Aj počasie nám veľmi prialo, čo sa ukázalo aj na perfektnom výkone našich športovcov. Vybojovali sme celkom 34 medailových umiestnení. Naše deti získali celkom 15 prvenstiev v jednotlivých športových disciplínach. Najúspešnejšími z nich boli Líza, Sofia a Patrik, ktorí získali po tri zlaté prvenstvá v atletike. Veľké uznanie patrí aj ostatným našim medailistom. Všetkým našim postupujúcim športovcom držíme palce a budeme fandiť aj v celoslovenskom finále. Futbalistom 28. apríla v Hybe a atlétom 3. mája v Čilistove. Máme za sebou perfektne vydarený športový deň v Kolárove s vynikajúcimi výsledkami nielen našich detí. Všetkým víťazom blahoželáme a všetkým zúčastneným deťom ďakujeme za snahu a úsilie byť víťazmi.


Nová herňa pre deti v CDR Kolárovo


Február 2023.  Po mesiacoch rekonštrukcie priestorov môžeme hrdo oznámiť, že sme otvorili novú herňu pre deti nášho Centra. Pôvodné priestory neboli celkom ideálne a preto sme sa rozhodli poskytnúť deťom úplne nové miesto na trávenie voľného času. Rekonštrukciou prešlo snáď všetko od podlahy až po strop vrátane kúrenia. Pribudli nové prvky, ako napr. čitáreň, futbalový stôl či malé fitko s profi strojmi. Využili sme aj pôvodné prvky, ktorých financovanie sme zabezpečovali finančnou výhrou v súťaži Nadácie Volkswagen, no výrazným spôsobom prispelo aj naše občianske združenie Ostrov detí a niekoľko prispievateľov 2% z dane. Aspoň vidíte, ako a kde končia vaše 2%, ktoré nám poukážete. Sme radi, že sme to stihli do prázdnin, aby sa deti, ktoré zostávajú cez prázdniny u nás, mali kde hrať a tráviť svoj voľný čas. Však posúďte sami...


Copyright © 2023 Centrum pre deti a rodiny Kolárovo. All right reserved.