Vybrané aktivity v roku 2019

Individuálne aktivity uskutočňované s deťmi v rámci jednotlivých skupín je možné sledovať na našej stránke na facebook.com .Natáčanie galaprogramu Úsmev ako dar 2019


Dňa 14.11.2019 sme sa v bratislavskej INCHEBE so šestnástimi deťmi zúčastnili natáčania 37. ročníka charitatívneho galaprogramu Úsmev ako dar. Ako každý rok, aj teraz sme mali možnosť vidieť a počuť známe osobnosti slovenského šoubiznisu. Okrem pekného umeleckého zážitku usporiadatelia pre deti pripravili pestrý program s diskotékou, dobrotami a nesmeli chýbať ani darčeky. Usporiadateľom ďakujeme a tešíme sa o rok dovidenia


2. ročník benefičnej zábavy 

Centra pre deti a rodiny Kolárovo

"Plníme deťom sny" 

Centrum pre deti a rodiny Kolárovo zorganizoval 26. októbra 2019 už 2. ročník benefičnej zábavy pod názvom "Plníme deťom sny", ktorého sa zúčastnili všetci, ktorí chceli prispieť svojou troškou pre deti z nášho Centra. Krásna sála, ktorú nám nezištne poskytol primátor mesta Kolárovo, hostila ľudí dobrej vôle, ktorí chceli pomôcť a ktorým celý večer hrala už tradične skupina Profil. O kultúrny program sa postarali deti z nášho Centra ale aj speváčka Molnár Angelika, či folklórny súbor Dunaj. Veríme, že si hostia odniesli domov okrem malého darčeka, ktorý pripravili naše deti, aj dobrú náladu a príjemný pocit. Poďakovanie patrí samozrejme všetkým, ktorí prispeli či už finančne alebo svojou pomocou k úspešnej realizácii tejto krásnej akcie a aj takýmto spôsobom naplnili motto a skutočne niektoré sny deťom pomohli aj splniť. Ďakujeme aj za nich.


Futbalový zápas na novom Národnom štadióne v Bratislave


24. októbra sme boli v Bratislave na novom Národnom štadióne, na zápase európskej ligy medzi Slovanom Bratislava a Wolverhamptonom z Anglickej ligy. Bo to super zážitok. Zopár fotiek zo štadióna hovoria za všetko. Ďakujeme za možnosť byť na tomto zápase a zažiť atmosféru veľkých turnajov vo veľkom kotli na vlastnej koži.


Majstrovstvá Slovenska v zápasení

Dňa 19. októbra sa konali v Topoľníkoch Majstrovstvá Slovenska v zápasení. Do súťaže sme išli s vysokými ambíciami, keďže sme tam mali svoje "horúce želiezka" a tajne sme dúfali v dobré výsledky.. Záver však vyšiel nad naše očakávania a domov sme si priviezli Majstra Slovenska a krásne 3. miesto. S radosťou teda oznamujeme, že majstrom Slovenska v mladších žiakoch do 40 kg sa stal náš Patrik Lakatoš a Tibor Ďuráč  obsadil 3.miesto do 62 kg. Obom športovcom zo srdca blahoželáme a prajeme im úspešnú športovú kariéru.


Finančná gramotnosťV rámci  projektu zameraného na finančnú gramotnosť a samostatnosť detí a mladých dospelých sme v našom Centre zrealizovali viaceré aktivity, ktoré súviseli s danou témou. V mesiacoch máj, jún, september, október, konkrétne v dňoch 18.05., 29.06., 21.09., 28,09., 29.09., 05.10., 07.10., 08.10. sme zrealizovali aktivity ako napr. nákupy na uvarenie nedeľného obeda, improvizovaný obchod s potravinami a drogériou, pečenie zákuskov alebo torty ale aj hranie spoločenských hier zameraných na financie a investície. Tieto aktivity slúžili hlavne pre to, aby deti pochopili hodnotu peňazí, poznali nominálne hodnoty mincí a bankoviek, vedeli odhadnúť ceny tovarov, surovín pre prípravu jedla, poznali bežné ceny v obchodoch, dokázali si naplánovať nákup, či vytvoriť si jednoduchý rodinný finančný rozpočet na určité obdobie, racionálne hospodáriť s financiami a naučiť sa šetriť na horšie časy alebo na väčšiu investíciu.


Projekt "Život mladých pod kontrolou" realizovala 

Nadácia pre deti Slovenska 

a projekt podporil 

Nadačný fond Johnson Controls v Nadácii Pontis 
Letný tábor  Hamr na Jezeře v Českej republike
Začiatok letných prázdnin (29.6- 12.7.2019) pre 10 detí z nášho CDR sa začal táborom v Českej republike, ktorý každoročne organizuje pán Milan Rýdlo, predstaviteľ Řádu Svatého Václava. Vďaka jeho ochote pomáhať deťom a vďaka jeho snaženiu sa konal 23.ročník medzinárodného tábora v Hamri na Jezeře. Zúčastnilo sa ho viac ako 80 detí z Čiech, Maďarska, Poľska a Slovenska.
Témou tábora bol Hotel Transylvánia a šport. Naše deti vyhrali pohár na Medzinárodnej Spartakiáde národov. ktorá sa konala v poľskom Zgorzelci.


Veľké ĎAKUJEME patrí ujovi Zdeňkovi Borovcovi a celému animátorskému tímu.Medzinárodný stanový tábor v MaďarskuV dňoch 8.7. 2019 až 14.7. 2019 sa uskutočnil medzinárodný letný tábor v Maďarsku v obci Tápiobicske pod názvom “Legyetek egy szív” - "Buďte jedno srdce" usporiadané organizáciou “Remény Kis Emberei”. Medzinárodný stanový tábor za účasti detí z Maďarska, Ukrajiny, Srbska a Slovenska hostil aj deti z nášho centra Patrika, Tomiho, Richarda a Alexandra. Decká spoznali veľa nových kamarátov, naozaj si tábor užili do sýtosti a veria, že o rok sa opäť stretnú či už so starými ale aj s novými kamošmi


Celoslovenské športové hry Čilistov

11.jún 2019

Deti z Centra pre deti a rodiny z Kolárova sa zúčastnili 29.ročníka Celoslovenských športových hier v Čilistove. Na celoslovenské podujatie postúpili deti , ktoré dosiahli na krajských hrách prvé a druhé miesta. Z nášho Centra to bolo 14 detí. Pretekali v rôznych atletických disciplínach, behy ( 60m, 100m, 800m), skok do diaľky, vrh guľou, štafeta 4x100 m. Štafety chlapcov a dievčat boli zostavené za celý Nitriansky kraj z Centier Kolárovo, Štúrovo, Levice, Kolíňany. Deti získali 4 medaily a to Sebastián Bogár v behu na 300 m zlatá, Amanda Patáková vo vrhu guľou strieborná, chlapci z nášho Centra Erik Farkaš, Marko Krajčovič prispeli veľkou mierou k zlatej medaile v štafete 4x100m a Samanta Farkašová sa podieľala výrazne na zlatej medaile v štafete dievčat 4x100m. Deti boli veľmi šikovné , medailistom gratulujeme. Tešíme sa na budúce hry.Detský festival v Mošovciach 

08.jún 2019

Občianske združenie Fantázia pripravila pre deti z Centier Detský Festival v Mošovciach, v stredisku Drienok(okres Martin). Deti čakal bohatý program, rôznorodé atrakcie a kopec chutného jedla počas celého dňa. Mohli sa občerstviť kofolou, minerálkou , čerstvým ovocím. Samozrejme nemohla chýbať obľúbená cukrová vata, taktiež nanuky, točená zmrzlina a zemiakové špiráliky, ktoré deťom veľmi chutili. Súčasťou programu bolo aj príchod príslušníkov hasičského zboru, ktorí predviedli modelové situácie, vyslobodenie zraneného šoféra auta, hasenie požiaru horiaceho auta. Potom nasledovali príslušníci PZ , ktorí deťom pripravili ukážku výcviku policajných psov, úloha psa pri zadržaní páchateľa, pri vyhľadávaní drog. Deti mali možnosť skákať na nafukovacom hrade, zahrať si vodný futbal v bazéne. Deti mali nachystaný aj chutný obed.

Akciu podporili aj úspešní speváci a tanečníci. Napríklad spevák Tomáš Bezdeda známy zo súťaže Superstar. 

Deťom sa Detský festival páčil a tešia sa zase o rok .

 Najmilší koncert roka

Úsmev ako dar 

28. máj 2019, Divadlo Aréna, Bratislava.

Nezisková organizácia Úsmev ako dar opäť organizovala koncert nádejných umelcov z Centier pre deti a rodiny a náhradných rodín. 29. ročník Najmilšieho koncertu sa uskutočnil v divadle Aréna v Bratislave. Cieľom tohoto podujatia je upriamenie pozornosti na rozvíjanie osobností a podpora talentov z Centier pre deti a rodiny a náhradných rodín. Deti predviedli svoje talenty v hereckých predstaveniach či speváckych vystúpeniach. Programom sprevádzali ostrieľaní moderátori Katka Brychtová a Juraj Bača. S úspechom na tomto podujatí účinkovali aj naše deti Sárka a Nikolas v rolách Červenej čiapočky a zlého vlka.  Krajské športové hry detí z CDR v Nitrianskom kraji 

27.apríla 2019 a 15.mája 2019, hlavný organizátor CDR Štúrovo v spolupráci s CDR Kolárovo


Centrum pre deti a rodiny Kolárovo reprezentovalo dovedna 32 detí. 

27.apríla 2019 sa uskutočnil stolnotenisový turnaj v telocvični ZŠ Kolárovo a futbalový turnaj v priestoroch športoviska CDR Kolárovo. 

V rámci zápolení stolnotenisového turnaja sa naše deti umiestnili na prvom mieste v dvojhre mix a vo futbalovom derby sme obsadili taktiež prvé miesto.

15.mája 2019 sa konali atletické preteky, ktoré sa uskutočnili na Sihoti v Nových Zámkoch. Napriek tomu, že nám počasie nie veľmi prialo, naše deti podali aj v týchto podmienkach excelentné výkony. V atletike sme získali 10 prvých miest, 9 druhých umiestnení a 9 tretích umiestnení. 

Deti z prvých a druhých miest postupujú na Celoslovenské športové hry, ktoré sa uskutočnia 10. a 11. 6. 2019 v Čilistove. Šikovným športovcom gratulujeme a prajeme veľa úspechov na Celoslovenských športových hrách v Čilistove.Latino show


22. februára 2019 sa uskutočnil v Mestskom kultúrnom stredisku v Kolárove nádherný a farebne dynamický program v podaní zoskupenia Latin Band Dominika Titková & Friends, spolu s tanečnou skupinou La Guiri a s venezuelským hosťom Lee'O Perezom, ktorí nám priniesli záplavu farieb, neskutočnú dávku energie, radosť v očiach našich detí a v neposlednom rade krásny zážitok. Dominika Titková a jej priatelia vystúpili na tomto predstavení bez nároku na honorár a výťažok zo vstupného venovali Centru pre deti a rodiny Kolárovo. Za toto gesto im patrí veľké poďakovanie. Je skutočne pravda, že hudba spája a patrí všetkým.


Copyright © 2023 Centrum pre deti a rodiny Kolárovo. All right reserved.