SúčasnosťCentrum pre deti a rodiny Kolárovo zabezpečuje v súčasnosti pobyt pre celkovo 86 detí. Z toho v hlavnej budove je 20 detí v dvoch skupinách a 10 detí v skupine dobrovoľných pobytov. Šesť mladých dospelých má k dispozícii kompletne zariadený byt v hlavnej budove. V piatich rodinných domoch žije spolu 50 detí.

HLAVNÁ BUDOVA


Na prízemí dvojpodlažnej budovy sa nachádzajú administratívne priestory, novovybudovaná psychoterapeutická miestnosť,  archív a technické zázemie. Na prvom a druhom poschodí sú umiestnené dve skupiny detí a jedna skupina pre dobrovoľné pobyty. Súčasťou hlavnej budovy je aj samostatný dvojizbový kompletne vybavený byt pre mladých dospelých.
 

SAMOSTATNÉ SKUPINYKaždá skupina v hlavnej budove má vlastnú kuchyňu s jedálňou, sklad potravín, spoločenskú miestnosť, hračky pre najmenších, počítač a televízny prijímač, učebňu a izby detí. Ďalšie priestory skupiny tvoria sklad šatstva, prezúváreň, hygienické a sociálne priestory a kancelária vychovávateľa.
 

SKUPINA PRE DOBROVOĽNÉ POBYTY


Zrekonštruované priestory poskytujú moderne a účelne zariadený priestor pre dobrovoľné pobyty na základe dohody. K dispozícii sú dvojlôžkové izby, zariadená kuchynka, s jedálenskou časťou, spoločenská miestnosť s televíznym prijímačom a sociálne a hygienické zariadenia.

 

DETSKÉ  A  ŠPORTOVÉ  IHRISKO

Pri hlavnej budove sa nachádza vyhradený priestor pre športové aktivity. s novovybudovaným detským ihriskom. Deti majú možnosť športového vyžitia v loptových hrách ako napr. futbal, volejbal, basketbal, hádzaná či stolný tenis ale aj  na street workoutovom ihrisku. Pre najmenších sú k dispozícii hojdačky, nový preliezkový drevený hrad so šmýkalkami a nové pieskovisko. Dve veľké trampolíny zas uspokoja deti všetkých vekových kategórií.

RODINNÉ DOMY

ČESKÁ 25

Rodinný dom na Českej ulici je najnovší prírastok v portfóliu nášho Centra a k dispozícii je od konca augusta 2019. Domček je dvojpodlažný, kapacita domu zodpovedá počtu 8 – 10 detí. Dom má veľké vnútorné priestory, záhradu a priestor na hranie vonku. Na prízemí je prepojená kuchyňa s veľkou jedálenskou časťou, ktorá slúži aj ako centrálna spoločenská miestnosť, na poschodí sú moderne zariadené izby pre deti. Sociálne miestnosti sa nachádzajú ako na prízemí tak aj na poschodí. Súčasťou domu je aj veľká terasa na poschodí.


RUŽOVÁ 9

Rodinný dom na Ružovej ulici bol otvorený v roku 2012. Domček je dvojpodlažný, kapacita domu zodpovedá počtu 8 – 10 detí. Dom má pivnicu, garáž, záhradu a priestor na hranie vonku. Na prízemí je samostatná kuchyňa, centrálna spoločenská miestnosť, na poschodí sú izby pre deti a oddychová zóna.RUŽOVÁ 7

Rodinný dom na Ružovej ulici je susediaci s prvým na čísle 9 a bol rekonštruovaný v roku 2017. Slávnostné otvorenie bolo 25.08. 2012. Domček je dvojpodlažný, kapacita domu zodpovedá počtu 8 – 10 detí. Dom má záhradu a priestor na hranie vonku. Na prízemí je kuchyňa spojená so spoločenskou miestnosťou, na poschodí sú izby pre deti. Pri dome sa nachádza aj plechová garáž.


MLYNSKÁ 22

Rodinný dom na Mlynskej ulici bol otvorený v roku 2012. Domček je dvojpodlažný, kapacita domu zodpovedá počtu 8 – 10 detí. Dom má pivnicu, garáž, záhradu a priestor na hranie vonku. Na prízemí je samostatná kuchyňa, centrálna spoločenská miestnosť, na poschodí sú izby pre deti.


VÝCHODNÁ 13

Rodinný dom na Východnej ulici bol otvorený v roku 2013. Domček je dvojpodlažný, kapacita domu zodpovedá počtu 8 – 10 detí. Dom má veľkú záhradu a priestor na hranie vonku. Na prízemí je kuchyňa spojená so spoločenskou miestnosťou, na poschodí sú izby pre deti.

Copyright © 2019 Centrum pre deti a rodiny Kolárovo.  All right reserved.